„Scandikids to jedyny żłobek o profilu skandynawskim w Polsce, a zarazem miejsce nietypowe, rodzinne i zwariowane, bliskie naturze, jak drugi dom – którego nie chce się opuszczać”

Miejsce

Dom jednorodzinny z ogrodem o pow. 1500m2 w spokojnej, oddalonej od ulicy „zielonej” okolicy.
Do dyspozycji maluchów pozostają: szatnia, 4 sale przystosowane do różnego rodzaju zajęć
i aktywności, łazienka, kuchnia.

Profil skandynawski

Słońce czy deszcze maluszki wychodzą na dwór codziennie.
Wyjątkiem są ekstremalne warunki pogodowe oraz zła jakość powietrza monitorowana
            przez opiekunów. W okresie letnim wszystkie posiłki i zajęcia odbywają się na dworze.

Kontakt z naturą

Spacery do pobliskiego lasu, własny ogródek, ekrany edukacyjne na terenie placu zabaw
(mrówki, rośliny, warzywa), naturalne elementy placu zabaw, spędzanie czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody.

Oryginalny plac zabaw

Szereg zabawek czy elementów placu zabaw jest dostosowanych do wieku dzieci i wykonanych
w większości z elementów naturalnych wg. pomysłu żłobka.

Zdrowa i zbilansowana dieta

Dbamy o to, żeby w naszym menu nie zabrakło dobrych jakościowo produktów spożywczych,
warzyw owoców czy zdrowych przekąsek.
Nie podajemy dzieciom: słodyczy, czekolady, mleka krowiego (wyjątkiem są przetwory mleczne), parówek, produktów wysoce przetworzonych itd. Do picia maluszki dostają wodę oraz zioła słodzone miodem.

Rodzinna atmosfera

Rodzice się znają i przyjaźnią nie tylko z innymi rodzicami ale również z pracownikami żłobka.
W okresie letnim odbiór dziecka przedłuża się o wspólne spędzanie czasu w ogrodzie, a znajomości zapoczątkowane u Nas (co nas bardzo cieszy) mają swoją kontynuacje poza placówką.

Tradycja

Cykliczne spotkanie dla rodziców, warsztaty tematyczne czy stworzenie własnoręcznie zrobionej zabawki przez rodzica nowoprzyjętego maluszka, która zostanie w żłobku ku uciesze dzieci, to tylko niektóre z elementów naszej małej tradycji.

Niestandardowe zajęcia

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych i dostosowywać rodzaj zajęć (także tych nowych) do ich możliwości i wieku. W ten sposób wspomagamy ich harmonijny rozwój
i eliminujemy problemy mogące pojawić się w przyszłości. W ofercie żłobka znajdują się zajęcia: j. ang, grafomotoryka, logorytmika, muzyko- i bajko-terapia, plastyka, sensoplastyka, gimnastyka, fizjoterapia a wkrótce pojawią się również: masaż logopedyczny i Shantala.

Projekty specjalne

Nocowanki (jeden z wieczorów w miesiącu, gdzie rodzice mają wolne a maluszki pod opieką cioć nocują w żłobku), tematyczne sesje zdjęciowe, wycieczki plenerowe, niestandardowe projekty plastyczne
(a w tym: malowanie wiertarkami, farbowanie koszulek, pokazy mody i wiele wiele innych).

Personel

Wyjątkowe, ciepłe, wykwalifikowane i mające serce do dzieci ciocie traktują każdego maluszka jak członka rodziny co przekłada się na bezpieczeństwo i domową atmosferę panującą w naszym żłobku.

Spokojna przestrzeń

To również wnętrze, gdzie stonowane kolory, proste elementy wystroju, drewniane zabawki,
muzyka relaksacyjna (puszczana podczas usypiania) tworzą przestrzeń w której dziecko może odpocząć, poczuć się bezpiecznie i nabyć nowych umiejętności bez nadmiernej stymulacji zmysłowej.

Indywidualne podejście do każdego dziecka

Praca z dzieckiem jest procesem specyficznym i dynamicznym, dlatego wszelkie aspekty związane z maluszkami traktujemy indywidualnie i dostosowujemy do nich, np. forma i długość procesu adaptacji, „odpieluchowania”, usypianie czy dobrowolność w uczestniczeniu w zajęciach.

Zaufanie i komunikacja

Czyli polityka „otwartych drzwi”, gdzie placówka nastawiona jest na dialog z rodzicami.
Dzięki codziennej komunikacji z rodzicami (kontakt telefoniczny, kontakt msn, codzienna publikacja zdjęć w zamkniętej grupie żłobkowej na fb) dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb wpływamy na wysoki poziom zaufania, którym możemy pochwalić się wśród rodziców dotychczasowych maluszków.